$15
USD
buys 1 backpack for a student
›
$30
USD
provides toiletries and personal hygiene products for a student
›
$50
USD
buys a full set of textbooks for one girl for a year
›
$75
USD
buys a new uniform for one student
›
$100
USD
provides 3 full meals to one student for a month
›
$250
USD
supplies 3 students with new uniforms for the school year
›
$500
USD
provides 11 students with backpacks and personal hygiene products
›
$1,250
USD
pays one student's total expenses for one year (tuition, uniform, food, textbooks, personal items, and school supplies)
›